| bluelikenever a întrebat:

Hey.stiti o crema/solutie buna pentru cosuri/pete lasate de cosuri?
am niste pete de la cosuri pe fata si nu mai stiu cum sa scap de ele.
mersi.
funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Microdermabraziunea (Gomajul) de 2 ori pe saptamana.
Prima data durata ''procedurii'' va fi de 5 minute, marind treptat durata pana la maxim 8 (in functie de necesitate).
Frumusetea e ca il poti face acasa, si creme de gomaj se gasesc la farmacie.
http://www.eva.ro/......-1194.html

| bluelikenever explică (pentru IMC90):

Fac gomaj de 2 ori pe saptamana..nu ajuta la problema mea

| IMC90 a răspuns (pentru bluelikenever):

E cam cel mai bun tratament pe care-l poti face la domiciliu. In rest, mai exista proceduri cum ar fi dermabraziunea, peeling facial sau tratament cu laser fraxel (mai scumpe dar mai eficiente). Problema e ca nu le poti face acasa.
Oricum, petele o sa dispara spontan in 2 ani, si fara tratamentwinking

| IMC90 a răspuns:

Oricum, nu cred ca faci gomajul cum trebuie. In 2-3 saptamani ar trebui deja sa observi cum se mai ''slefuiesc'' petele.
Nu te astepta la rezultate miraculoase. Trebuie sa treaca macar 6 luni (cu sau fara tratament) ca sa observi diferente majore.

| bluelikenever explică (pentru IMC90):

Eu sincer nu vreau sa se ''slefuiasca'' petele. vreau sa dispara

| IMC90 a răspuns (pentru bluelikenever):

Si eu vreau sa zbor pe luna. Ai rabdare, vor disparea cu timpul.
Si eu am trecut prin ce treci tu, deci parerea mea este cea mai avizata dintre cele sus expuse...

| faramatania a răspuns:

Unguent de gălbenele sau Vichy Normaderm (pentru aceasta din urmă vezi aici prospect);
http://medicamente.romedic.ro/vichy-normaderm-crema-zi-crema-noapte

| Marius1985 a răspuns:

Eu am scapat de acnee cu asta: http://track.derminax.ro/product/Derminax/?pid=123&uid=1419 sper sa te ajute si pe tine; bafta!

| Melinda1219 a răspuns:

Crema de galbenele este cea mai buna

| bluelikenever explică (pentru Melinda1219):

Am dat cu crema de galbenele..nu ma ajuta

| cristi767 a răspuns:

Vezi produsele de aici: http://bit.ly/TXDfe2

| Silvica76 a răspuns:

Ceva crema de gomaj, pentru a indeparta pielea moarta de pe fata si o alta calmanta care reduce iritatiile, de preferat cu gel de aloe vera. Si, rabdare!