| BogdanCabau a întrebat:

Am o problema cu circulația picioarelor. Imi sunt reci o ora si ceva daca stau in frig si dupa la căldură. Ce as putea face? Imi transpiră de multe ori în încălțăminte dar nu miros. Am luat ceva spray si nu are nici un efect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa ai problemma cu circulatia sanguina.
Mergi la medicul de familie sa te trimita la ivestigatie ecografica!

| Andreeush a răspuns:

Băi calde cu uleiuri esenţiale.
Scufundă-ţi picioarele în fiecare zi într-un vas cu apă caldă. Vasele de sânge se vor dilata, stimulând circulaţia. Poţi să adaugi în apă ulei esenţial de rozmarin sau de mentă, pentru a scăpa şi de eventualele dureri ale picioarelor şi de senzaţia de oboseală. După „tratament", pune-ţi şosete groase, ca să păstrezi căldura.