| Secret5 a întrebat:

Am o problema cu nervii! Mă enervez extrem de repede și din nimicuri! Îmi puteți da niste faruri? Am incercat sa număr până la 10 dar nu merge, am incercat să țin în mine tot ce mă enervează, dar la un moment cedez! Îmi puneți spune cum sa mă pot controla? Sa nu mai mă enervez, sincer chestia a început să mă deranjeze in ceea ce fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Problema nu e ca te enervezi repede, ci altceva este la nucleu. O depresie, o nemultumire, etc. Asta trebuie rezolvat

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca magneziu cu B6(Magne B6 sau MagneZiB6).
Sau Stress Management B Complex(ceva complex de vitamine B)
Te vor ajuta sa te mai calmezi si sunt vitamine naturale, nu iti fac rau.
Sanatate!

| darrio2007 a răspuns:

Am un far de 10 wati. Cred ca te ajută.

| noname2021 a răspuns:

Incearca sa iti transformi starea de nervi intr-o stare de indiferenta. Daca simti ca te iau nervii, incearca sa te gandesti, are rost sa ma enervez? Pentru ce? Mai bine sa ma doara-n...decat sa ma mai stresez.Incearca sa te gandesti la ce te linisteste, la un loc frumos, la o melodie buna.Trateaza cu indiferenta totul usor usor si vei ajunge sa nu te mai enervezi.

| laurentiutirei a răspuns:

Salut.
Problema cu nervozitatea am avut-o si eu in modul acela cand esti foarte agresiv si spargi etc
eu am scapat de acea nervozitate in timp dupa ce am inceput sa fac exercitii de box acasa
trebuie doar sa intelegi ca o minte slaba cedeaza si una puternica nu!
daca te enervezi pierzi cum ar veni eu daca ma enervam uitam combinatile si asta a fost smecheria am invatat sa raman calm si sa imi folosesc creierul si nu pumnihappy
Orice om se poate controla nu ezista nu pot si nu vrea!
iti este usor sa tipi sau altele asta e smecheria fa ceva ce iti este greu si vei avea rezultate
daca faci acelasi lucru in fiecare zi sa nu te astepti ca ai rezultate ma refer la nerviwinking
Bafta