| Stefania96dfg a întrebat:

Am o problema! De cateva luni cam din iunie am ganglionii foarte umflati 1 Prima data nu l-am dat atenie, credeam ca e de la o raceala si cu timpul am uitat de ei! Acum, in prezent, sunt foarte umflati si abia daca pot sa mai tin capul in jos! Am citi de pe mai multe situri di am vazut ca in ganglionii umflati se poate ascunde cancer sau alte bolii incurabile! Sstiu ca trebuie sa merg la doctor! Dar as vrea sa stiu daca e posibil sa se retraga si oare( Doamne fereste ) e posibil sa am cancer!? Nu s-au format d ela o raceala ci doar mi-am intors intr-o zi gatul imi tare! Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Nu ai precizat de care ganglioni este vorba. Oricum, inflamarea ganglionilor limfatici insoteste multe afectiuni, in special infectii si inflamatii ale tesuturilor apropiate. Nu e cazul sa te gandesti la ce e mai rau, cele mai comune cauze pot fi banale.