| poxx13 a întrebat:

am o problema, de câteva săptămâni mă doare in piept in stânga, dar nu e inima, deoarece mă mai doare si dreapta. Mă dor coastele si pieptul in sine, uneori pare ca nu pot respira, mai mereu mă cuprinde moleșeala, durerea din stânga se ajunge si la mana uneori. Nu stiu ce sa fac, mă doare si spatele. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt muschii intercostali, daca problema e de putin timp. Probabil este din cauza curentului.

| iulian1302 a răspuns:

Buna! De unde esti tu atat de convins/convinsa de faptul ca nu este inima? Simptomatologia pe care tu o prezinti poate indica un posibil preinfarct( mai ales respiratia ingreunata, durerea din piept care ajunge si in spate+in mana). Recomandarea mea este sa mergi la un consult cardiologic pentru a te asigura ca nu de la inima ai acele simptome. Repet simptomatologia pe care tu o prezinti pot indica un posibil preinfarct si daca este asa trebuie tratat de urgenta...pana la urma ce te costa sa faci un consult cardiologic? Multa sanatate!

| poxx13 explică:

Tinand cont de faptul ca am stat in curent cam...in jur de doua luni, poate chiar 3... Ce pot face sa scap de durere? Se poate agrava?