| IuliaMatei a întrebat:

Buna. Am o problema. De curand am fost la un control dermatologic pentru alunite si am una pe mana stanga, care nu este iesita in relief, este roz-maroniu si nu este foarte mare. Mi s-a zis ca am multe vase de sange pe ea si sa revin la control peste 3 luni sa vada daca trebuie sau nu scoasa. Nu am atins-o, zgariat-o sau ceva de genul. Ma deranjeaza uneori din cauza soarelui, dar acum am o crema de protectie pentru ea. Intrebarea mea este daca sa astept pana atunci sau sa ma duc sa o scot mai repede, a mai patit cineva asa? Mentionez ca am 19 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Ar trebui sa respecți ce ți s-o recomandat și sa aplici acea crema în intervalul acesta de timp.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu nu recomand sa o atingi, e riscant.
Mai bine sa o lasi asa.

| User252426 a răspuns:

Nu știu, dar dacă este cancerigenă și o scoate este un pericol mediu de cancer.