| Eusiatat18 a întrebat:

Eu am destul de multe alunite pe tot corpul imprastiate, vreo 15-20. Dar ma deranjeaza 2 dintre ele. Una este pe umar si este maro deschis, este maricica... vreo 3-4mm si este plata. Si cealalta este pe burta, undeva mai departe de buric in stanga, pe aia chiar nu o suport, ca este si in relief si este tot de culoare maro deschis. Vara arata foarte urat cand port costum de baie, si mi-e rusine sa port costum din 2 piese la mare ca sa nu zica lumea ceva. Parintii nu ma lasa sa mi le scot, si 14 ani si nu pot fara acordul parintilor. Credeti ca aceste alunite ma fac urata? SINCER SA SPUNETI CA NU MA SUPAR.Voi aveti astfel de alunite? Va plac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta acele alunite nu te fac nici urata, nici frumoasa. Nimeni in afara de tine nu le observa cu adevarat, nimanui nu ii pasa. Te urateste probabil obsesia ta de a fi superba, superficialitatea asta cu siguranta este respingatoare. In rest, alunitele nu reprezinta absolut nici o problema.

| Lioana a răspuns:

Nu are nici o importanta ca vad oamenii alunitele. Nu-i pasa nimanui de ce ai tu pe corp. Tu de soare trebuie sa feresti alunitele. Expunerea la soare le inmulteste, le mareste, le inchide culoarea sau chiar le poate transforma in cancer de piele.

| Yurisa a răspuns:

Hei, si eu am si la varsta ta gandeam exact la fel. Am zis "fucck it" si nu mi-a mai pasat, si mi-a zis cineva ceva de ele? nu, niciodata! Asta sa fie cea mai mare problema a ta, sanatoasa sa fii! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie frica sa nu zica lumea ceva.
Ce poate sa zica? Si ce iti pasa? Dupa parerea mea sunt frumoase, deosebite. E corpul tau. Trebuie sa il iubesti. Si eu am si toata lumea imi spune ca sunt un semn distinctiv, ceva placut la vedere.
Rusine e sa ti se vada fundul fetita nu alunita.

| wolfves a răspuns:

Si eu am pe umar si pe spate sus si ma deranjeaza ca sunt iesite in relief unele. Si pe burta, dar alea nu ma deranjeaza asa tare momentan. Oricum eu nu prea le suport in general pe toate pentru ca am multe.
Daca nu te lasa sa le scoti momentan, incearca sa ii mai convingi si daca spun tot nu, te poti oferi sa platesti tu daca ai bani si poate asa vor fi mai de acord. E cam 200 una din cate am vazut pe un site, depinde unde mergi, dar tot pe acolo. Pe corp cam 150 cred.
Oricum, sincer, spune mersi ca nu ai pe fata ca mine. Daca ai pielea mai alba, atunci e mai probabil sa ai mai multe si sa fie mai deschise, am citit si ca pot aparea daca stai la soare. Eu sincer nu mai vreau sa am vreo legatura cu soarele de anul trecut, de cand am aflat. Pacat ca asa de tarziu, poate preintampinam multe probleme. Oricum, nu ar trebui sa le lasi sa iti distruga viata, uita-te la alti oameni, si eu au pe corp. Si daca te face sa te simti mai bine, mama are una de multi cm (da, cm, nu mm) pe spate sus.

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Si eu am o alunita lângă buza de sus eu am văzut că se pot scoate iar apoi am discutat cu mama mea si a zis ca Dumnezeu asa a vrut si ca eu arat foarte frumos asa si tu la fel nu trebuie să fi jenată te inteleg?

| xAnneCR7 a răspuns:

Daaa din toata lumea de pe plaja chiar la tine se uită. Nu te preocupa. E oke