| dulcik15 a întrebat:

Am o problema..de fapt nu eu ca mama mea...de vreo o luna isi simte talpa piciorului drept amortita.chestia cea mai grava e ca nu se dezamorteste deloc...s-a masat cu diferite creme, balsamuri pentru circulatia sangelui, de la nimic nu ii trece! Mi-a zis ca simte ca si intepaturile unui ac in talpa piciorului si cel mai tare la degetele piciorului.Imi poate da cineva un sfat, o recomandare? Ceva crema, medicamente?
Va multumesc! Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Asa am patit si eu, imi simteam o talpa, doar una amortita, asa din senin straight face Mi-a trecut din senin dupa cateva luni parca, cred ca e de la circulatia periferica deficitara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E o problema a circulatiei deficitare si poate ingreunate (daca fumeaza!) si probabil a lipsei unor minerale din corp. Ii recomand o detoxifiere a sangelui (prin plante) si sedinte de reflexoterapie de specialitate, adica tratament nu relaxare.(cu siguranta o sa fie alt om).
Te pup!