| Cryss19 a întrebat:

Acum 10-11 zile am dat tare cu picioru in pamant, mi s-a umflat degetul mare de la piciorul drept si partea de jos a talpii piciorului (cand mergi pe varfuri ). M-am "tras" cu niste creme, durerea mi-a cedat putin, da' tot ma doare cand dau cu picioru in minge. Ziceti-mi un sfat ( fara spital), o crema ceva.

1 răspuns:
| anamariasweetlike a răspuns:

Compresele cu urina functioneaza si la luxatii deci cred ca nu strica sa inerci. daca nu merge pune gheata ca sa scada inflamatia si fa masaje de 10-15 minute cu spirt rece in zona dureroasa. happy