| Damian007 a întrebat:

Am o problema destul de serioasa. Am niște usturimi si arsuri în zona intima când urinez. Ce poate fi?
Mai am și niște chestii albe in zona intima. Am 17 ani și îmi fac dus regulat. Am nevoie de ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi de la piatra la rinichi (faza intiala nisip) dar poate fi si o boala. Mergi la medicul de familie. Stiu (ca si eu am fost tanar) ca tinerii sunt mai rusinosi, dar medicul trebuie sa rezolve problema din vreme altfel este mai grav. Trebuie sa mergi la el ca la un parinte! N-o lasa pe mai traziu ca poti avea urmari cu consecinte grave!

| Damian007 explică (pentru Salontanul):

Țin sa precizez ca mi se întâmplă o data pe zi doar.

| Salontanul a răspuns (pentru Damian007):

Nu conteaza! Este bine sa o iei din vreme, sa stii un diagnostic corect.

| Damian007 explică (pentru Salontanul):

De 2 zile nu am nimic... doar mâncărimi suportabile... dar încet încet scad si ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la urolog prin medicul de familie ca sa nu platesti consultatia