| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă mai delicată. Acum câteva zile am făcut duş şi m-am şi epilat (cu lama), după care am observat că în jurul zonei intime se cojea piele din aceea moartă, ceea ce e destul de neobişnuit pentru mine. Azi noapte am început să am usturimi. Apoi, dimineaţă se mai liniştiseră. Am decis să mă epilez cu cremă. Când am aplicat crema în zona intimă a început o usturime foarte urâtă. După ce-am făcut duş, după 3 ore am observat că mi s-a umflat lăbia dreaptă. Am dat cu nişte cremă de gălbenele şi s-a mai liniştit usturimea, parcă s-a mai şi dezumflat, dar foarte puţin. Eu ce să înţeleg? Sunt alergică la ceva, sau e altă problemă? Ultimul act sexual l-am avut acum aproape 3 luni şi-a fost protejat (a fost prima şi singura dată), deci nu ştiu ce să zic, nişte ajutor, vă rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iyulia3712 a răspuns:

Incearca epilarea cu zahar care nu irita, de preferat la salon, alea stiu mai bine cum se procedeaza. Si cat despre iritatii, continua cu crema de galbenele si lasa in pace o perioada zona, pana se vindeca.

1 răspuns:
| aestahv a răspuns:

*prima şi singura dată când am avut un act sexual în general, ca să nu se înţeleagă altceva