| Unforgetit a întrebat:

Buna!

Am o problema, iar daca m-ati ajuta v-as fi recunoscatoare.
De vreo 6-7 luni imi vine pe chilotei o substanta alb-galbuie.
Mentionez ca nu mi-a venit menstruatia, si dus fac in fiecare seara.
Stiti cumva care ar fi motivul acestei scurgeri si daca si voi ati patit asa?

FUNDA!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Citeste aici :
http://dictionar.romedic.ro/scurgeri-vaginale-galbui
Este un site care te v-a ajutat enorm!
Eu de aici am priceput toata situatia.
Si sa stii ca si mie mi s-a intamplat timp de 1 an, pana mi-a venit emnstruatia.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este secretia vaginala normala. Ea apare cu pana la 2 ani inaintea primei menstruatii. Nu e nimic ingrijorator, doar ca trebuie sa-ti schimbi un pic obiceiurile legate de igiena. Este recomandabil sa te speli la nivelul organelor genitale dimineata, seara si dupa fiecare scaun. Secretia nu va disparea, dar nu se va mai ingalbeni.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
e ceva foare normal. inseamna ca trebuie sa iti vina menstruatia ( pentru prima data), dupa terminarea menstruatie, in perioada ciclui menstrual aceea scrurgere o sa existe ( repet, e ceva foarte normal) incerca sa porti proteslip daca te deranjeaza sa te tot "patezi"

| biuuu a răspuns:

Cred ca o sa iti vina...dar nu dispera nu e nmc grav

| Kesariona a răspuns:

Mda,urmeaza ca (in decursul a mai mult sau mai putin timp) menstruatie sa apara :). Poti afla mai multe sau pune intrebari pe http://www.noifetele.ro.
Bafta ^.^

Răspuns utilizator avertizat
| opacatoasa a răspuns:

E normal. Oricine a patit asta inainte de menstruatie.happy stai linistita si ai grija de igiena ta!

| SwwaggBabee a răspuns:

Poi s-ar putea sa iti vina incet incet...

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Mda... e simplu asteapta-te cat de curand la menstruatie:d sunt sigura ca toti trec prin asta inainte sau daca nu toti aproape:d