| anonim_4396 a întrebat:

Buna..nu mi-a venit menstruatia de doua luni...mentionez ca sunt virgina.ce credeti ca am patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vreo dereglare hormonala sau o raceala ti-a cauzat intarzierea asta [se mai intampla]

| Zenit313 a răspuns:

Felicitari! Esti mamica!

| DansSportiv a răspuns (pentru Zenit313):

Dar nu am facut nimic

| Zenit313 a răspuns (pentru DansSportiv):

Fecioara Maria a facut ceva?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Si eu am trecut prin asa ceva, stiu cum este, cumplit.
De aceea eu te sfatuiesc sa mergi la un medic endocrinolog, pentru ca mai mult ca sigur este o dereglare hormonala.
Iti doresc multa multa sanatate si sa auzim de bine!
Te pup!

| Evelyneee a răspuns:

Buna! Cati ani ai? De cati ani ai ciclu menstrual? Mananci suficient? Ai ceva probleme hormonale? Ai fost stresata in ultimul timp? Ai schimbat mediul in care traiesti? Dupa ce vei raspunde la aceste intrebari ne va fi mai usor sa iti dam un raspuns happy