| anna_8958 a întrebat:

am o problema legata de piele. De fiecare data cand ma ating mai tare, daca ma ciupeste cineva sau orice altceva mi se intoseste. Cel mai mult ma deranjeaza la fata, e foarte inestetic si ma scoate din sarite. Intrebarea mea este: exista ceva tratament, orice sa scap de chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Unique_8782 a răspuns:

Esti sensibila...

incearca niste produse pentru ingrijire Avene

http://www.shopmania.ro/......avene.html

vezi si tu care ti se potriveste :)

| DonAnonymius a răspuns:

Viziteaza un medic dermatolog.

| Ralucutzzza a răspuns:

Nu poti sa scapi de chestia asta din cate stiu eu, esti sensibila la piele si eu am o colega in clasa care la fel pateste si nu are ce sa faca si a mers si la dermatolog.

| LoveNeverDies a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic dermatolog.Toti care iti vor raspunde la intrebare isi dau doar cu parerea, nimeni nu ii poate da un tratament exact, consulta un doctor cel mai bine.