| Jessieamphetamine a întrebat:

Am o problema.
Mananc mult cand sunt nervoasa cred ca sunt bipolara am fost si la psiholog dar nu ma ajutat prea mult, mananc mult cand sunt nervoasa si cum am stres tot timpul va imaginati.
Mananc mult si ma duc sa vars da am bulimie stiu imi urasc corpul sunt obsedata de cum arat stiu ca nu e bine dar vreau sa stiu ce sa fac sa ma calmez cand sunt nervoasa parca o iau razna daca nu mananc ma duc sa ma tai... aveti un sfat? va rog mult am nevoie de ajutor multumesc sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Rebecca123 a răspuns:

In primul rand, incearca sa remediezi cauza stresului sa nu mai fii stresata.Si incearca incet incet sa te dezobisnuiesti de obiceiul de a manca cand esti stresata; adica nu mai lasa mancare in jurul tau sa te, tenteze si nu te mai gandi in acel moment la mancare.Iar despre bulimie, nu imi dau cu parerea ca nu sunt in cunostinta de cauza. Dar sunt sigura ca aceasta dependenta de a vomita (bulimia) se poate remedia tot prin ajutorul psihologului.Deci iti recomand sa nu renunti si sa mai faci sedinte.