| no name a întrebat:

Buna am o problema mi s-a umflat partea dreapta de la un dinte am fost ma dentist mi-a facut gaura sa-mi desfunde canalu asa a spus, si mi-a zis sa iau ampicilina si de marti am inceput tratamentu si inca tot umflat mi pana la ochi si ochiu mi umflat nu stiu mi frica sa nu raman asa acum am mai intrebat pe o prietena de-a lui mama ca este medic si mi-a zis sa iau ibuprofem pentru imflamatii nu stiti cam in cat timp trece nu ma mai doare dar inca nu sa desunflat? daca stiti ceva sau ati patit imi puteti da niste sfaturi va rog (vreau sa specific ca nici la scoala nici sa ies din casa nu pot arata foarte urat e foarte umflatsad.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Amoxacilina este mai buna ca ampicilina, si se va desumfla, nu vei ramine asa, apoi mergi la medic sa faca tratamentul la nervul dintelui si poti salva dintele

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar trebui sa iei legatura cu stomatologul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna daca vrei un raspuns intra pe acest id andrey_mihota