| GIRLS10 a întrebat:

am o problema urgenta... de curand mi-am plombat un dinte din fata si acum am observat ca dentistul cand mi-a curatat dintele mi-a crapat dintele. Mama zice ca trebuie sa mi-l imbrace... ceea ce eu nu vreau! Este vreo alta solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Daca vrei sa-l pastrezi trebuie sa-l imbrace. Nu te ingijora, acum il imbraca cu substanta alba nu ca inainte cu cea galbuie. happy Nu stiu care ar fi cauza ca nu vrei sa-l imbraci

| MytzaMytz a răspuns:

Nu,asa am patit si eu, alt este sa ti-l scoata, cea ce eu nu recomand, baftawinking

| mariuster a răspuns:

Cand a spus ca o sa il imbrace s-a referit la o pasta alba, nu la foita aceea de metal sau la alte substante. In functie de culoarea dintilor tai (unii au dintii mai galbui chiar daca se spala ) o sa aleaga el o culoare care sa ti se potriveasca.

| GIRLS10 explică (pentru mariuster):

Merci de raspuns dar as fi curioasa daca doare... ca avand in vedere ca am 14 ani nu ar trebeui sa imi fie frica dar... big grin

| mariuster a răspuns (pentru GIRLS10):

Nu, nu o sa te doara pentru ca singurul lucru pe care o sa il faca va fi sa iti puna o pasta pe dintele respectiv. ( daca e nevoie va folosi un aparat ca sa mai niveleze dintele, dar nu doare ).