| JanaBucov a întrebat:

am o problema urgenta. Fac 13 ani in iunie si cam de vreo 2 ani nu mai cresc in inaltime deloc, am 1.55 si e naspa. Trebuie sa mentionez ca parintii mei au cam 1.70. Daca ma duc la inot in cat timp se vad rezultatele? Si cat cresc in timpul acela? Dau funda, sunt disperata! big grinwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Buna Jana, eu nu cred ca are vreo relevanta faptul ca ai tai au 1.70, este o zicala : te poti arunca in neam. Oricum, fetele micute sunt simpatice. Ai abia 13 ani, pana la 18-20 te vei dezvolta, eu zic sa nu disperi, nu are rost esti in curs de crestere :*, o sa vezi, odata cu trecerea timpului vei creste. Legat de inot eu zic sa trebuie duci ca este sanatos! Bafta!

| StefanCosmin a răspuns:

Stii,unii cresc mai repede altii mai incet, la unii cresterea e treptat, iar la altii e brusca, aceeasi,, depresie'' o aveam si eu:aveam 10 ani si 1.20m si dupa 3 ani am crescut de nici mie nu mi vine sa credwinking

| CrazyPittica a răspuns:

Heii,stai calmă, eu am 15 ani și jumătate aproape și am 155 MAXIM!
Și sincer a început să îmi placă asta.

| BellaElla117 a răspuns:

Nu conteaza cat de inalti sunt parintii tai, eu am facut inot anul trecut si inainte sa incep aveam 1.50m am facut timp de aproape 2 luni inot, si dupa am ajuns la 1.62m( atat am acum) nu se poate spune cand cresti! Depinde de dezvoltarea ta, dar inotul chiar chiar te ajuta sa te inalti mai frumos! Sper sa ti-am fost de folos!