| Irina465 a întrebat:

Am o problema uriasa... in 3 saptamani trebuie sa plec la munte, in tabara cu prietenii mei. Marea problema e ca fix atunci sunt pe stop. Cum as putea sa aman menstruatia pe luna aceasta, imi doresc extrem de mult sa merg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Menstruatia nu o opresti asa cum vrei tu... si totusi s au inventat absorbantele deci nu vad impedimentul

| binoclu67 a răspuns:

Salut, poti incerca sa iei pilule contraceptive (orale) sau in ultima saptamana sa incerci sa consumi cat mai multa linte (incetineste menstruatia). Poti incerca sa consumi supa de linte sau chiar linte prajita. Succes! :3