| ciufiXXXXXX a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am un concurs de dans luna asta, si problema este ca pica exact in ziua in care trebuie sa imi vina menstruatia.
Cum as putea sa o aman pentru 1 zi sau 2...
Fundita!:*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai cum sa iti intarzie menstruatia, fiind prima zi cand ai concursul, poti folosi un OB

| georgiana999 a răspuns:

Pana la ziua cea mare bea ceai de galbenele, o sa ajute.

| mixxjim a răspuns:

Daca nu-ti este de obicei foarte rau si nu ai flux foarte mare nu ar trebui sa te gandesti la asta, ca nu e bine sa faci asa ceva. Aceste "manipulari" ale momentului respectiv se fac de obicei cu produse pe baze de hormoni si nu e chiar bine, se poate genera o dereglare hormonala si nu e de dorit, ca nu stii niciodata ce efecte negative poate avea. Cel mai bine vorbeste cu instructoarea ta, ca sportiv ar trebui sa stie vreo solutie si lucruri de genul asta.

| ɴιcoleтα a răspuns:

Pai baga-ti o.b-uri.

| Andr33a123 a răspuns:

Nu ai cum.sad. poate daca mergi la medik

| Lolypup a răspuns:

Nu ai cum din pacate, dar poti sa porti un tampon de noapte ( nu o.b. acela e bina sa il porti noaptea ca sa nu te jeneze) si ai grija sa nu faci vreo miscare brusca. poti lua si o pastila (norofen ceva)!

| GeorgianaZbant a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu instructoarea ta sau sa-ti alegi un costum in negru. Daca nu ai un flux ridicat e perfect!