| vivigreen a întrebat:

Am o problema. Maine plec in tabara si azi mi-aa venit menstruatia.Ce sa fac? deoarece acolo se face mult sport. as putea sa il aman cumva (stiu ca e cam imposibil dar... )Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| FuLLSeNSaTioN a răspuns:

Stiam ca daca faci baie (nu neaparat complet) acolo jos si pe burtica in zona ovarelor, trece mult mai repede ciclul, desi asat nu e indicat, ca racesti la ovare si poate sa fie grav. Unele femei faceau baie in apa rece de rau si li se oprea menstruatia ( am facut si eu odata), dar...mai bine folosesti niste tampoane interne decat sa recurgi la gesturi din astea.

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu ai cum sa amani. Faci sport ca toti ceilalti. N-ai sa mori stai linistita.

| Felys a răspuns:

Folosesti OB si gata,nu trebuie sa iti faci atatea griji, gandeste-te la balerine sau sportive de performanta care si ele ca orice femeie au perioada respectiva, cand au antrenament sau spectacol nu pot amana, deci nu iti mai face griji, vei fi bine oricum

| KarinaV a răspuns:

Nu face sport in primele doua zile cand ajungi acolo. Primele 3 zile sunt cele mai nasoale, insa apoi ai putea sa incepi sa faci putin sport, dar ai grija cum te imbraci. O sa fii bine^^

| Twyti a răspuns:

Spui ca te simti rau si nu poti sa faci
funda!