| Blackwoman27 a întrebat:

Am o prolema la ochi,nu stiu exact cum se numeste dar doctorul mi-a zis ca voi purta ochelari toata viata, iar ca sa nu mai port ma pot opera la 25 de ani.Nu am mai fost la control de vreo 2-3 ani,desi trebuia sa ma duc,am ochelari,vad bine cu ei,nu mai vad in ceata cum vedeam inainte, dublu..etc. oare e bine sa ma duc din nou la control? imi e frica ca iar imi va pune picaturi si ma va durea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Daca nu vrei sa ajungi la 20 de ani cu niste ochelari ca ai bunicii, ar fi bine sa te duci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca porti ochelari e recomandat sa mergi macar odata pe an la control.

Cum sa te doara de la picaturi? sa fim seriosi ce naiba

| Blackwoman27 explică (pentru suntserios):

Ma ustura de mor, serios...nu glumesc...

| suntserios a răspuns (pentru Blackwoman27):

Una e durerea, alta e usturimea

| SimonaQs a răspuns:

Vei suporta consecinte mai grave daca nu vei merge. Lentilele trebuiesc schimbate odata la 6 luni.
Nu astepta sa ramai fara vedere ca sa mergi la oftalmolog.
Cum sa te doara? Normal ca sunt picaturi speciale care provoava un mic disconfort dar nu dispera doar din atat.

Du-te la medic!