| Usgs a întrebat:

cand eram mic ma durea capul si parintii m-au dus la oftalmolog,dar eu vedeam bine clar, doctorul m-a pus sa imi aleg dintre un teanc de lentile cea cu care vad mai bine si cand i-am zis ca nu vad cu nici una bine mi-a zis sa aleg o lentila cu care vad mai bine si am ales o lentila si mi-a pus picaturi in ochi si fix a doua zi de cand imi pusese picaturile in ochi mi-a aparut un punct de ceata si acel punct s-a inmultit si mi-au schimbat ochelarii din an in an, spunandu-mi doctorul ca am doar un pui de miopie, vad cu ambii ochi in ceata si peste 4 ani de purtare a ochelarilor ma durea capul tare mereu cand purtam ochelarii si am fost la alt oftalmolog si mi s-a spus ca am purtat ochelari gresiti si ca am doar strabism care poate fi corectat si cand i-am zis ca vad in ceata cu ambii ochi nu m-a crezut.Iar acum nu mai port ochelari dar ma incurc la scrisul mic din cauza ca il vad in ceata.De ce credeti ca vad cu ambii ochi in ceata? Si credeti ca mai pot vedea cum vedeam acum 5, 6 ani clar fara ceata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Pai dacă ai purtat ochelarii greșiți ani de zile nu te așteptăm să vezi bine în 2 zile. Poate dura ani sau niciodată pana îți revii. Poate ai nevoie de alti ochelari sau poate nu.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de un oftalomolog bun. Dacă doar cu scrisul mic nu te descurci, aceasta se poate corecta cu ochelari, astfel încât să vezi ca înainte.

| Digikey a răspuns:

Cum il chema pe oftalmolog, Dorel?