| Dasfh a întrebat:

Bună, am o prooblemăă, de ce nu-mi crește părul?laughing Mi-am tuns vârfurile, foarte puțin, prin iunie și până acum nu mi-a crescut mai deloc. Îmi crește foarte greu, pe când altor fete le crește foarte repede, de ce? Menționez că încă am vârfurile despicate și arse deși l-am tuns puțin, e posibil din cauza asta? Ca să scap de ele trebuie să-l tund până pe la urechi și chiar nu vreau asta. Și îmi cade foarte mult păr, sau mai degraba se rupe foarte mult. Ce credeți că pot face? Îmi clătesc părul cu apă rece la spălare și îmi masez scalpul, dar văd că nu ajută. Un sfat vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| curiosul122 a răspuns:

Incearca o metoda de cresterea parului. O sa te ajute. Daca nu, incearca sa te duci la medic, e posibil sa iti faca o operatie. E posibil sa ai o rana, si nu permite sa creasca parul.

| stanciu2nd a răspuns:

E mostentit genetic cat de repede iti creste parul