| OtakuShoujo a întrebat:

In mai m-am tuns si de atunci parul mi-a crescut foarte putin si mi s-au despicat varfurile. Ar trebui sa ma tund? Tin sa mentionez ca la pieptanare imi cam cade parul.

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Vârfurile despicate se repară foarte greu...mie mi s-au mai reparat folosind şamponul, balsamul şi masca de păr de la l'oreal pentru păr deteriorat şi ulei de ricin pe vârfuri. Încearcă să nu îți supui părul la temperaturi ridicate, nici măcar cu uscătorul, iar atunci când foloseşti, foloseşte şi o protecție termică. Încearcă de asemenea să nu îți speli părul foarte des, adică de 2-3 ori pe săptămână max. Fă-ți o dată pe săptămână câte o mască hidratantă pentru păr, găseşti rețete pe internet...şi fă-o tu, nu o cumpăra...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sampon folosesti si alte produse pentru par? Placa sau ondulator folosesti?

| OtakuShoujo explică (pentru anonim_4396):

Folosesc sampon Nivea. Nu folosesc placa si nici ondulatorul.

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Ar trebui sa folosesti un sampon pentru par ros si ai putea sa te tunzi dar asa 1-2 cm si sa folosesti masca de par

| trifdenisa a răspuns:

Ar trebui sa folosesti un sampon pentru par ros si ai putea sa te tunzi dar asa 1-2 cm si sa folosesti masca de par