| anonim_4396 a întrebat:

am o prpblema.Nu este despre mine, ci despre surioara mea mai mica (7 ani). De 8 zile face temperatura, insa numai noaptea.Are foarte multe medicamente si antibiotice:cefalexina, nurofen, rinoxin, faringosept, supozitoare cu novocalmin si degeaba! In fiecare nopte este asa de fierbinte, iar temperatura nu-i scade sub 38 de grade. A fost si la doctor, dar nici el nu prea are idee ce este cu ea.Mai ales ca ziua nu are absolut nimic, in afara de faptul ca ii curge putin nasul si tuseste.Ati mai avut cazuri? Saraca mama e disperata, nu stie ce sa mai faca! Nu a dormit ca lumea de o saptamana...Va rog, daca stiti ceva oricat de putin, ajutati-ne!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine ca mama ta sa-ti duca surioara la un centru medical pentru ca medicii sa-i poata face niste teste de sange. Este posibil sa aiba o infectie. Faptul ca temperatura creste noaptea este de inteles, fiindca noaptea, organismul nu mai lupta la fel de inversunat ca in timpul zilei. Deci, repede la teste medicale.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa se interneze cu copilul in spital pentru investigatii amanuntite, in special pulmonare. Nu stai acasa o saptamana cu un copil cu febra.

| Kidu a răspuns:

Buna!
Foarte bun pentru febra este Coldrexul, reduce febra imediat, si ti-o spun din proprie experienta.
Insanatosire grabnica!happy

| M.D.Eveline a răspuns:

Ei bine cand aveam 7 ani am avut si eu un caz de genul asta, dar pe langa si stari de voma, eu cred ca este o boala normala deoarece cat mai multi copii cu varstele intre 5-7 se vaita de aceste cazuri incercati cu ceai de musetel, menta dar foarte cald si de preferat natural, nu cumparat!

| fanmichaeljackson a răspuns:

Consulta neaparat un doctor si fa-i niste analize poate este vreo boala mai rara si sa ai mare grija atata stiu sper ca te-am ajutat