| Biby a întrebat:

Acum sunt racita si stau acasa.sadMa doar in gat tot timpul, imi vine sa vomit si imi este somn cam tot timpul.Imi este foarte frig, dar sunt 26 de grade in casa si mi-am pus o geaca de iarna pe mine si tot imi este frig.straight face Iau antibiotic, nurofen, trachisep, faringosept si vitamina C.Maine trebuie sa aduc neaparat un proiect, deci trebuie sa ma duc la scoala.Am vreo sansa sa ma simt mai bine pana maine? Ce medicamente sa mai iau sau ceva natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la medicul de familie de ce nu mergi?
Ești destul de răcită și poate ascunde o afecțiune destul de urâtă.
Sănătate.
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Biby! Taie mărunt o lămâie cu tot cu coajă după ce ai spălat-o în prealabil, acoper-o cu miere de albine și consumă cât poți de multă. Bea cât mai multe ceaiuri călduțe (atenție! nu fierbinți). De asemenea încearcă să faci o baie fierbinte cu apa și un pumn de sare (apa să aibă maxim 37 grade) la picioare.
Însănătoșire rapidă!

| Biby explică:

Doare*

| Biby explică:

Hey.
Ma simt putin mai bine.Multumesc.happy Am fost la doctor si mi-a dat ceva medicamente.

| Naspa6969 a răspuns:

Pai. Nu mai lua medicamante o sa-ti faca si mai rau. Sau ia dar cu masura. Iti trebuie un ceai fierbinte si sa stai intr-o patura. Ai putea sa-ti pui si ciocolata calda si daca ai zis ca iti este somn.culca-te! asa o sa elimini simptomele ah, si ink ceva... Pune-ti o patura groasa ca sa-ti scoti acele substante si cel mai important trebuie sa mananci o mancare calda. Sper ca te-am ajutat. Sper sa te simti bine.Numai biinee

| PisikaNeagra a răspuns:

Deci,in primul rand imi pare RAU pentru tine sad
Acum, sper ca nu ai luat TOATE medicamentele alea odata, da?
Primul sfat: DU-TE LA DOCTOR
Al doilea sfat: PASTILE PENTRU GAT (roaga pe cineva sa mearga la o farmacie naturista si sa iti cumpere )
Al treilea sfat : NU TE MAI INDOPA CU MEDICAMENTE PTC O SA-TI VINA MAI RAU SA VOMITI
Al partulea sfat :BEA UN CEAI CALD
Al cincilea sfat : IA MEDICAMENTE (prescrise de doctor)
Al saselea sfat: CULACA-TE (vezi raspunsurile mele ptc am dat cuiva un raspuns la o intrebare legata de somn linistit big grin )
Al saptelea sfat : NU MERGE MAINE LA SCOALA (te poti inbolnavi si mai rau sau sa inbolnavesti si pe altii sad )
Sper ca te-am ajutat si te rog sa ma tii la curent cu starea ta :*

| PisikaNeagra a răspuns:

Kmf? ce te doare?>? n-ai zis nimic de durere! :/

| PisikaNeagra a răspuns:

O,am uitat sa iti spun sa faci o baie calda cu gel de dus antigripal kiss

| Zozolika a răspuns:

Tamtum verde timp de o spatamana si daca nu iti trece tine-o pe tamtum 2 saptamani stai cu fular... ma rog chestii din astea ceaiuri si antibioticul nu-l lua mereu cand racesti ca asa organismul o sa se invete si distruge flora intestinala.

| Nana_9375 a răspuns:

Ai luat suficiente medicamente, stai linistita, maine o sa poti merge la scoala, dar trebuie sa te hidratezi mai bine sa bei multe ceaiuri calde, nu fierbinti! Bafta la scoala!