| denisa33deni a întrebat:

Buna, am o surioara mai mica care mananca adeziv de pe perete, efectiv rupe si mananca, cauze? Consecinte? E atat de grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cauze - ori se plictisește enorm ori nu are ce mânca;
Consecințe - din câte știu, banda adezivă nu e toxică, dar se poate alege cu o indigestie nasoală dacă mănâncă prea multă.

| denisa33deni explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu e banda adeziva, e adezivul din perete gen sparge peretii si mananca creta din aia sau ce mortar alb o fi

| darrio2007 a răspuns (pentru denisa33deni):

Ăla e ghips din peretii de ghips carton. E ca si cum ai manca creta. Nu o mai lăsa să faca asta.

| gabriel2004o a răspuns:

Consecinte:Cel mai rău caz o indigestie
Cauze: nu i-ai cumpărat gta v