| AleXasta a întrebat:

am o verisoara care are niste probleme cu degetele de la picioare... o mananca si o dor in acelasi timp si i se umfla... aveti idee ce se intampla? si ce poate face sa ii treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa mearga la un dermatolog, probabil are o eczema.

| BrD a răspuns:

Am vrut sa te trimit cu ea la un consult medical, dar scrie mai jos cu rosu destul de clar:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

Sper sa nu fie o problema grava. Dar iti sugerez sa mergeti la un medic.

| Maddu a răspuns:

Nu am idee.Eu zic sa mearga la medic pentru un control

| DoarOana a răspuns:

Ar putea sa isi inmoaie picioarele in apa calduta cu bicarbonat (o lingurita sau 2). Oricum ar trebui sa consulte un medic.

| onutza98 a răspuns:

Poate a stat in frig si iau degerat un pic degetele pai crema fff crema cu musetel sau alt ceva intreaba la farmacie oric are ciuperca la picior

| bibiiica a răspuns:

Probabil e o ciupercastraight face. sa consulte un medicc. sa bea ceai de galbenele big grin[e scarbos dar ajuta] si sa spele picioarele in bicarbonat si sarewinking. daca se agraveaza ar fi bine sa mearga la un specialistwinking. a avut tata si iti pot spune ca e ingrozitorwinking. succes