| TreiSurori a întrebat:

De doua saptamani mi se umfla palmele (degetele in special) si laba picioarelor destul de rau. Din a 3a zi nu am mai mancat deloc sarat, de la ce poate fi?
(se intampla la maini dimineata si noaptea la picioare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Bea vreo 3 sapt ceai, nu foarte concentrat. fara sucuri. este un ceai bitter suedez (scrie ovidiu bojor pe cutie) la Kaufland. Cred ca merge si galbenele cu busuioc sau ventrilica. Vezi sa nu fie de la niste medicamente, in caz ca iei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Pot fii două cauze, ti se umflă palmele degetele ori din cauza reumatismului ori din cauză ca măninci sărat, si retii apă in organism, renuntăp o perioadă la alimente sărate, condimentate, iar in picioare deoarece zici ca ti se umflă picioarele (te si dor?) evită pantofii strîmti sau cei excesiv de largi, i ati pantofi pe marimea piciorului, deci mîinile te dor dimineata si picioarele noaptea, posibil sa fie si o lipsă de calciu, tu trebuie sa ti faci radiografie sa vezi exact ce ai la mini si la picioare, hai sa zice m ca picioarele se umflă din cauza caldurii, porti tocuri? Cit de inalte? Ce vîrstă ai? Multumesc. Ai incercat sa ti faci masaj? atit la mîini ci si la picioare sa te lase durerile, de unde esti? Mersi mult, si multa sanatate.

| Divy a răspuns:

Poate ai apă în organism este bine să consumi cea de frunze de țelină cald parcă.

| Cuibus_Codrut_1990 a răspuns:

Se poate sa fi mers foarte mult pe jos sau sa ai reumatic trebuie sa mergi la un medic altfel se inrautateste!