| nexT_2456 a întrebat:

Am observat de doua zile ca a aparut ceva la testicolul stang ca niste vene si ma doare parca este destul de mare fata de dreptu! om O fi ceva grav, ma chiar sperie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi un varicocel. Mergi la un urolog (sau chirurg pediatru daca ai sub 16 ani) pentru diagnostic de certitudine.

1 răspuns:
| DjBl3ndar a răspuns:

Hello! cioc cioc! trezitiva fratilor! cei cu voi! de unde sa stim noi sigur ce ai u. Mai bine du-te la un medic sa intreab-ti parintii. Da noi, ce suntem doctori. Cand vi rau sau aveti ceva intrebativa parintii, sau ducetiva la un doctor.