| AGNanonim a întrebat:

Buna ziua!

Recent am observat ca la atingere testiculului stang simt vene putin mai accentuate decat la dreptu.
Precizez ca nu ma doare nu ma deranjeaza cu nimic dar ma ingrijoreaza sa nu am varicela testiculara

Rog sa raspunda si cei care sunt de profesie urologie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista varicela testiculara, nu stiu de unde ai scos asa ceva.
Poti, cel mult, sa ai un varicocel, dar in acest caz diferenta intre cele doua testicule ar trebui sa fie foarte semnificativa. E bine sa te vada un urolog.

| darrio2007 a răspuns:

Daca era vorba de varicela, cum spui tu, aveai si dureri.Nu stiu sa fie pe aici persoane specializate. Pune intrebarea aici problema ta.Aici poti gasi un raspuns calificat.http://www.sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online

| HoneyPot a răspuns:

Este varicocel. Cam 20% dintre barbati au asa ceva. Uneori poate provoca infertilitate sau subfertilitate. Nu creste riscul pentru cancere de testicul sau alte boli asociate. Se vindeca doar prin operatie.

| AGNanonim explică:

La varicocel ma refeream da am uitat cum se zice