| PяInCєSs a întrebat:

am parul lung pana la fund insa dupa ce fac baie mi se onduleaza mereu si mai este si electrizat, el de obicei este drept, ce as putea face sa nu mai fie electrizat? dar ceva care ati incercat si voi, nu recomandari de pe siteuri ca am incercat si rezultate. PAUZA!

dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| misa_4217 a răspuns:

Daca ti se onduleaza dupa ce il speli ai nevoie de samponul si balsamul de la matrix(anti frizz)winkingiti face bucle frumoase si scapi si de electrizarea paruluihappy

7 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Balsam de par! Foloseste-l cu incredere iar din cand incand mai taie si tu din varfuri, fileaza-l, da-i o forma.Nu mai e la moda parul lung pana la fund, doar tarancutele mai poarta asa.

| alexeanca a răspuns:

@deea draga mea stiu ca adevarul doare dar decat minciuni prin cocolosire mai bine o palma zdravana pentru trezire. Tu iei ce iti place din raspunsul meu:ori alegi sa fii moderna si in pas cu cei din jurul tau, ori o mica ciudatica la care sa se uite lumea ca la urs.Numai admiratie nu e aia!
Si eu am o buna parere despre taranci.Doar de la tarani cumparam produsele alimentare, mai ales carnea, branza, laptele si ouale. Daca traiesti la tara chiar nu e nicio problema cu parul pana la fund.Acolo chiar se poarta happy
Si pentru ca vreau sa te ajut foloseste ca masca de par mierea amestecata cu uleiul de masline, aplicata pe lungimea parului la care tii atat de mult!

| PяInCєSs explică:

Da, dar mereu schimb samponul, si am si placa de indreptat si in ultima vreme am folosit tratamente de par dar nu sunt rezultate

| PяInCєSs explică:

@alexeanca nu sunt in pas cu moda, si sunt asa cum ma simt eu mai binehappy nu sunt taranca dar nu e nimic rau in a fi fata taranca. happy ele chiar sunt mai bune decat cele de la oras sunt mai gospodine. a sunat ff urat happycea ce ai spus tu

| PяInCєSs explică:

@alexeanca da fie multumesc happy prima data nu ai mai nimerit asa raspunsul. happy

| GGG562852 a răspuns:

Poate ar trebui sa il tunzi pentru ca eu stiu ca lungimea parului nu trebuie sa depaseasca de 2 ori fatawinking

| Bbbloxber a răspuns:

Buna! Acum vreo doi ani am avut si eu aceiasi problema! Cineva mi-a recomandat sa imi schimb samponul! Am facut-o si chiar a mers! ( am incercat mai multe tipuri de sampon deoarece sunt multe feluri de par)! Si daca il vrei drept, ai putea sa iti cumperi o placa de indreptat parul!