| Sabina123462fa a întrebat:

Bună, am parul deteriorat, sta electrizat, umflat (înțelegeți voi) vârfurile nu sunt despicate. Vreau sa fac tratament cu keratina ca sa îl am mereu neted, drept fără aspect electrizat. Am încercat șampon, masca de par cu keratina, ser... și vreau sa încerc acasă un tratament ca la salon, dacă ați încercat și dvs acasa și vi s-a rezolvat problema, astept recomandări.

Răspuns Câştigător
| ioana3432B a răspuns:

Cred că un tratament cu keratină este foarte adecvat. Tunde-ți vârfurile odată la 3 luni. Parul se mai electizează și din cauza pernei, schimbă fața de pernă cu una din catifea să nu ți se mai frece părul de pernă când te întorci după o parte pe alta. Poți să folosești apa de orez. Caută pe google. Este super ok pentru par. Succes!

2 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Eu pentru aceasta problema folosesc masca cu ulei de cocos și a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să folosești ulei de argan. Mama a avut aceași problemă ca a ta și a folosit ulei de argan iar parul și-a revenit în mai puțin de o lună.