| Alexandra2383 a întrebat:

Buna! Am plecat cu nasa mea si cu veriosrul meu la mare, iar asta este a 4 a zi. Ieri am stat aproape toata ziua pe plaja in afara de orele in care razele sunt periculoase, iar cand am venit am avut frisoane si m-a durut capul. Acum ma doare fruntea si ma ustura pentru ca acolo nu m-am dat cu crema, si ma simt putin ametita...ce sa fac? daca o sun pe mama o sa fie foarte agitata, asa ca as vrea sa stiu cum sa tratez asta aici la hotel

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut insolatie

| dinaprilie a răspuns:

Poti sa iei o aspirina sau un ibuprofen pentru ameliorarea durerilor..in rest. evita soarele chiar daca pare ca nu este asa puternic.te/ai ultraviolentat cu raze UV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cheama insolatie, nu mai iesi in soare pana iti trece, poarta o sapta, o palarie cand mai iesi.

| Den1sa a răspuns:

Foloseste o crema destinata aplicarii dupa ce ai stat la soare