| elenacoolfashion a întrebat:

Am racit de ieri si am avut febra si ma doare in gat.Imi dati si mie niste sfaturi ca sa scap de raceala pana maine (pentru ca am petrecere de Craciun cu clasa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| creepy a răspuns:

Vitamina C ajuta foarte mult, intravenos 1fiola/zi daca ai cine sa-ti faca,sau ia din farmacie tablete efervescente cu concentratie mai mare de vitamina C, te simti mult mai vioaie, fara durerile provocate de raceala si te recuperezi mult mai rapid.
sanatate multa!

5 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Poti incerca lamaie cu miere si cu zahar cate o lingurita cand simti nevoia sau poti incerca de la farmacie trahisept sau ma rog, asa cred ca se scrie oricum incerci.

| BETTYNA a răspuns:

Buna, bea un coldrex maxgrip oparit ( nu sa-ti oparasti limba) asa cat poti rezista, dar important e sa-l bei cat mai cald, daca bei 2 cani ti-ai revenit.
bafta!

| BlueDog a răspuns:

Parasinus, lichide calde, grefie, si mai ales supa de pui face minuni.

| BlueDog a răspuns:

Parasinus, lichide calde, grefie, si mai ales supa de pui-face minuni.

| laury4ever a răspuns:

Fa o baie in apa calda spre fierbinte si apoi baga-te in patut sub patura si bea si un ceai de lamaie. La mine tot timpul a functionat asta si a 2-a zi eram fresh. Succes!