| BlackAngel a întrebat:

Salut.

Maine incepe scoala...Si eu am racit I don't want to see de ieri de dim cand m-am trezit ma doare-n gat... tusesc si imi curge nasu.Stiti cum pot sa scap de raceala pana maine? N-am chef sa merg la scoala cu raceala dupa mine I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chef de școală nu ai dar nici la medic nu mergi!
Când o să ai servici tot așa te vei văicări?
Pa, pa.

| BlackAngel explică (pentru Legiuitoarea):

LOL laughing) omg laughing ce zic eu ce ai inteles tu?rolling on the floor Am zis ca nu am chef sa incep anul racit+nu stiu daca am zis eu ca nu am chef de scoala laughing si nu cred ca ar trebui sa merg la doctor thinking pentru o simpla raceala?thinking ce sa-mi faca aia? sa-mi zica ca's racit? DA STIU! ...DOAMNEE! Pe ce planeta traiesti?!

| Blackwoman27 a răspuns (pentru BlackAngel):

Nu aveti somn la 5 dimineata?laughingsi cat despre intrebare, coincidenta si pe mine ma ustura in gat de aseara x_x si imi curge nasu' eu zic sa bei un ceai si sa iei niste pastile.mai bine te duci la farmacie sa vezi ce iti recomanda.In ce clasa treci? eu a8a sad. Multa bafta la scoala maine!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru BlackAngel):

Bună.
Tu trăiești pe planeta ta!
Doctora îți prescrie un tratament, o răceală netratată corect poate duce la complicații foarte urâte. Nu este nimic amuzant.
Pa, pa.

| BlackAngel explică (pentru Legiuitoarea):

Omfg rolling on the floor da ce crezi ca am rolling on the floor Vreo mare gripa? rolling on the floor Hai frate...don't tell anyone ca deja...oh go on Traieste realitatea si nu Internetul Bafta :*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru BlackAngel):

Bună.
Hai ajunge cu comentariile nefondate.
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

Theraflu pliculete si tinctura de propolis

| Kimmy22 a răspuns:

Omg. Dar ce e cu voi toti de sunteti raciti? Eu am fost racita acum 2 zile foarte tare (imi curgea nasul, ma durea gatul, stranutam) si acum nu mai am nimic. Drept sa-ti spun, nu am luat nicio pastila, niciun ceai..nimic. Am mancat o inghetata (am crezut ca voi raci si mai tare) si acum nu mai am nimic. Sper sa mearga si in cazul tau daca vrei sa incerci! laughing Oricum..multa sanatate si succes la scoalaaa!