| Loca a întrebat:

Buna!
Am revenit iar cu problemele mele.Deci sa incepem.

Buna am 10 ani. Lol hai ca nu-i asta problema deci sunt super grasa hopa ca nu-s grasa deloc dar am multa celulita cel mai mult in zona picioarelor si nu stiu cum sa scap de ea am facut toate sporturile si toate dietele existente.si mi-e frica ca uni au zis ca nu poti scapa de ea dar va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loloz a răspuns:

Nu ca nu poti scapa de ea dar e foarte greu sa scapi de ea. Va trebui sa incepi sa manaci sanatos si chiar foarte sanatos si sporturile cele mai practice pentru celulita sunt : mersu pe jos si plimbarea cu bicicleta, in rest poti sa te dai si cu creme anti-celulitice dar nu te vor ajuta prea mult.Parerea mea e ca acum va trebui sa incepi sa faci toate astea ca mai tarziu s-ar putea sa iti para rau asa cum o fac eu straight face

4 răspunsuri:
| ruru_2913 a răspuns:

Hei.si eu am aceasta problema.trebuie sa faci exercitii pentru fese (cel mai mult) 10 minute pe zi, alergi. este suficient.dar nu trebuie sa te opresti din aceste exercitii ca nu mai are rost.eu fac de 3 saptamani si rezultatele sunt vizibile.incep sa scap de celulita si inca ceva.nu manca dulciuri multe sau chips ca pui la loc. succes:*

| Sweete a răspuns:

Ia-ti crema anti celulita si fa-ti masaj acolo unde ai

| Ramo137 a răspuns:

Mai bine roaga-te lui Dumnezeu sa te faci bine, ma intelegi?

| Maliiina a răspuns:

La 10 ani nu trebuie sa te preocupe astahee hee esti inca la o varsta la care corpul abia acum incepe sa lucreze mai intens sa zic asa...
Insa daca tu chiar iti doresti sa scapi. sunt creme cu, care te poti da in locurile cu 'probleme'...
Un sfat : nu pune pe primul loc esteticul de la varsta astahee hee