| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy. am si eu o maaare problema. nu stiu cum sa scap d celulitacrying. c trebuie sa fac? c exercitii? c sa mananc? si c creme sunt recomandate pentru a scapa d celulita?
va rog ajutati-ma... dau funda... celui mai bun raspwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mary_4765 a răspuns:

Uite aici niste exercitii 100% care te poate ajuta, doar daca faci diminiata si seara, adica daca te tii de ele
http://www.youtube.com/watch?v=zoJQOapc9cY
de mancat trebuie sa mananci cite mai multe fructe si legume, si mai putin din grasimi
a da...stiu si o crema ft buna care te ajuta, pentru ca o folosit-o si o prietena de-a mea si a ajutat-o, dar i-a trebuit timp pentru asta
crema se numeste Somatoline
asa trebuie sa arate http://www.leiweb.it/bellezza/prodotti/6400-Somatoline.shtml
bafta iti doresc
si noroc la fel
pa :)

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ajuta masajele anticelulitice facute cu creme speciale (le gasesti la salon sau farmacii), alimentatia cat mai sanatoasa (fara dulciuri, grasimi, paine, sucuri carbogazoase), inotul, sport. Succes!

| danutza_2917 a răspuns:

Celulita e o problema mai complexa, poti avea celulita fara a avea kg in plus. E nevoie de o detoxifiere a organismului pentru a elimina toxinele acumulate in tesutul adipos si o dieta sanatoasa http://aloeveraforever.ro/produse/bauturi-aloe-vera, miscare de orice fel si local crema anticelulitica http://aloeveraforever.ro/articole/demonstratie-produse-anti-celulita

| Elial a răspuns:

Buna! Ca sa scapi de celulita exista la Avon o crema Anti-celulites si e foarte buna. Te dai cu ea si faci un masaj cu o perie de masaj.
Exercitiile de muschi nu trebuie sa lipseasca... poti cauta pe net pe you tube poti cauta sau pur si simplu pe internet explorer.
Trebuie sa tii cat de cat regim, adica sa nu mai mananc dulciuri atat de des(poate o bucataica de ciocolata, o inghetata, cam asa ceva).

| YellowGuy a răspuns:

Genoflexiuni