| anonim_4396 a întrebat:

Inca de cand ma stiu ma confrunt cu celulita in zona abdomenului, al feselor, partea de sus a picioarelor (nu stiu cum se numeste) si un pic pe brate. Stiti niste remedii simple, ce se pot face in casa si necostisitoare pentru a scapa de celulita? Nu conteaza in cat timp, rezultatul e important. Nu vreau cine stie ce creme pline de chimicale din comert sau cine stie ce sali de sport de renume costisitoare, ca exercitii pot sa fac si acasa! Vreau sa stiu ce exercitii trebuie sa fac pentru a scapa de celulita, sau ce creme imi pot confectiona pentru a ma ajuta sa scap. Dau funda persoanei care imi poate da un tratament necostisitor, ce poate da rezultate.

8 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Incearca suplimente, spre exemplu eu am folosit green coffee pentru a slabi si m-a ajutat si pentru celulita. De asemenea 30 min de exercitii sau alergat zilnic.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

@OneShot001 stau in Bucuresti. Stii tu un loc ieftin unde pot sa ma duc la masaj anticelulitic?

| OneShot001 a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Sunt din Tg Mures dar sigur gasesti pe net tarifele daca cauti bine

| OneShot001 a răspuns:

Ideea e sa bei destula apa, 3 litrii pe zi ar fi ideal. Pe langa miscare iti sfatuiesc sa mergi la masaj anticelulitic daca gasesti ieftin in orasul tau.Acum depinde si in ce faza e celulita, daca se vede cu ochiul liber sau doar cand apesi.Cea mai rapida metoda ar fi sa mergi la masaj fiindca acea grasime sub piele trebuie zdrobita apoi netezita si uleiul de masaj anticelulitic (extract de portocale+scortisoara sau arbore de ceai verde) ajuta foarte mult.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Recomand mancare sanatoasa, proteine, sport si produsele mama Mio, care sunt concepute pentru vergeturi, pielea mamelor fiind afectata dupa nastere. desigur, eu o folosesc!

| Connor300 a răspuns:

Mananci putin și des. Și faci mult cardiovasculare.

| uutz a răspuns:

Crede-ma daca nu faci sport, si mananci mult+grasimi, cu toate cremele si tratamentele nu scapi de celulita.

| IrinaMihaela15 a răspuns (pentru uutz):

Tocmai ca nu mananc mult, de obicei mananc maxim 2 mese pe zi, iar mancaruri traditionale cu grasimi sau fast food mananc o data la 2 saptamani sau chiar o data pe luna. problema nu e ca as manca mult ca o sparta numai mc sau sorici, si ca eu mananc foarte rar si tot am celulita.