| lulutzu a întrebat:

am rubeola si asta e a 3-a zis si mi s-au umflat ganglionii dupa urechi si acum mi s-au umflat si amigdalitele se vede din afara pe zona gatului. dar ceea ce ma ingrijoreaza e ca mi s-au inflamat ganglioni chiar pe deasupra amigdalitelor si ma dor. e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu, nu este nimic grav este ceva normal.Sa nu te sperii daca te vor durea articulatiile sau daca ti se vor inrosii ochi sau alte simptome este normal. Ia nurofen de 3 ori pe zi.Sa nu te sperii ganglionii pot ramane inflamati pana la 6 saptamani in unele cazuri speram nu si in cazul tau. Poti face dus, fara restirctii alimentare 2 saptamani in casa.

| FlorinDiablo a răspuns:

Nu, e un simtom normal pentru aceasta boala ganglioni secreta globulele albe asta e rolul lor ganglioni sunt in jurul capului peste tot.

| RedHair a răspuns:

Ti s-au umflat amigdalele, nu amigdalitele! just sayin'...

| lulutzu explică:

Da dar eu inainte de asta mi-am facut niste analize si doctorul de familie mi-a spus ca ceva cu globulele albe nu pre am inteles
thinking