| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu 2 probleme la care as vrea sa ma sfatui-ti.

1. Am niste vergeturi (cum apare la celulita ) pe coapse (la articulatiile de sus ale picioarelor ) am auzit de la cineva ca apar atunci cand cresti (mentionez ca sunt slabut si am 18 ani )

2. Daca practic lupte (arte martiale mixte ) mai cresc?

La antrenamente facem si alergari, sarituri, genoflexiuni, flotari, gimnastica.
Nu vreau tratamente sau altceva as dori sa stiu daca e pentru ca sunt in perioada de crestere daca mai cresc avand acele vergeturi (din cate am auzit cand ai vergeturi la genunchi articulatii, picioare aceste sunt atunci cand urmeaza sa cresti ) as vrea sa imi spuneti daca e adevarat ce am auzit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexandra033 a răspuns:

Am si eu, dar la mine e pentru ca slabesc si ma ingras brusc, asa mi-a zis medicul.Am auzit ca daca faci destula miscare si te dai cu crema hidratanta ti se duc cu timpul.Ca sa te inalti du-te la baschet sau la innot.