| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, 1.56 inaltime si 57 kg.As vrea sa scap de burtica si sa am coapse mai subtiri.Fac in fiecare dimineata,de ceva timp o mica incalzire,apoi abdomene,flotari,genoflexiuni,alergari,sarituri de coarda etc.Dar nu au nici un efect, deocamdata.Ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Sunt de vârsta ta, eu am 52 și 1.54, dar am fost la doctor să vorbesc despre greutatea mea și a spus că nu are rost să țin diete, să mă îngrijorez de la anii ăștia de greutate, abia din clasa a8-a ar trebui să-mi fac grii, deoarece până atunci oasele noastre sunt în creștere.

| NeymarJr11 a răspuns:

Le faci degeaba, du-te la 1 teren de foftbal unde sunt scari imbracate gros --> 2 perechi de pantaloni, 3-4 franele - 1 geaca - o sapca, si niste adidasi usor in 1 h daca alegi fara sa te opresti poti slabi si 5-6 kg, dar sa alergi.

Funda happy

| WarriorInReserve a răspuns:

Asta pentru că eşti în creştere şi nu trebuie să-ţi faci probleme legate de grăsime la vârsta ta.
Ai 57 kg la vârsta ta e perfect, imediat o să te înalţi, n-ai nevoie să slăbeşti.

| Cristyan21 a răspuns:

Stii sa faci?
Uite o dieta:
1)Dimineata trezire niste miscare si mananci ceva usor si nu mult.
2)La 12 mananci ceva din nou incearca ceva mai putin cu salata
3)La 4 o mica gustare ma refer la 100g iaurt sau 1 mar incearca fara sucuri, banane, capsuni, cirese...
4)Pe la 6 iesi juma de ora de alergat.
5)La 7 mananci ceva usor cat sa iti tina....si dormi.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Cristyan21):

Cine-i suficient de retardat să recomande diete unui copil de 13 ani aflat în plină creştere?!

| M1Man a răspuns (pentru Cristyan21):

Dupa cum mai zicea cineva mai sus, e in crestere si mai bine ar manca ceva mai mult decat spui tulaughingVrei sa moara de foame?

| Raluuuca89 a răspuns:

Ce mananci?

| Lette03 a răspuns:

Continua miscarea de dimineata, iar daca nu merge, apuca-te de un sport cum ar fi dansul aerobic. big grin

| lecyn a răspuns:

Rezultatele nu se vad dupa 1-2 saptamani...ci dupa o luna-o luna jumatate.Incearca sa alergi seara pe stadion 10-15 ture fara oprire si sa mai reduci din grasimi