| lmisa81 a întrebat:

Buna

Daca sari coarda cresti?
Sau daca faci genoflexiuni, sarituri, alergari?

Va rog care este cel mai eficient din cele enumerate de mine?

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ii poti ordona organismului tau sa creasca. Dar se spune ca daca faci sport, ai un organism mai sanatos, si te ajuta la crestere.Nu stiu cat de eficiente sunt, incearca si o sa vezi.

| Ofiintă a răspuns:

Pentru a creste in inaltime este foarte recomandat sa sari ai mai auzit de hambalisti care sunt foarte inalti pot ajunge peste 2 metri dar daca faci inot iti formezi un corp sculptat dar nu prea cresti, genoflexiunile sunt doar exercitii folositoare care iti fac muschi la picioare dar este foarte recomandat sa sari de exemplu poti dansa la o muzica caretzi place sarind in sus zilnic te vei inaltza dar daca nu faci nimic toata ziua numai stand la calculator nu te vei inalta deloc am patiti eu in vacanta de vara n-am facut altceva decat sa inot si sa stau la calculator si am patit-o deci chiar iti recomand sariturile. sper ca te-am ajutat Bye

| bump a răspuns:

Servus!
Eu stiu ca daca faci inot