| BybyBlondina a întrebat:

De la un timp ma doare in partea dreapta mai jos (cam unde e apendicele). Ce poate fi? Daca e apendicita? Doare operatia? Cine poate sa imi spuna cat mai multe?(Chiar si din propria experienta)Dau fndtza!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna!
Eu am 10 ani si am facut operatia e apendicita la 3 ani. A inceput sa ma doara in partea dreapta de jos si mi s-a facut rau.
Ma-u dus la spital si am facut operatie.Nu a durut deloc pentru ca te anesteziaaza si nu simti nimic.Nu-ti fa probleme, totul se va rezolva!
Succes!

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Tu preferi sa mori in loc te operezi? Du-te la medic. Nu stiu fratilor de ce va jucati cu sanatatea voastra. Apendicita netrata se laasa cu septicemie si inevitabil deces. Dar apendicita e insotita de mai multe simptome : dureri de cap, greata, etc. Du-te la medic, sa iti faca o radiografie.

| casandra2222 a răspuns:

Pai sa stii ca nu stiu daca doare operatia de apendicita dar vreau sa iti spun ca nu e nevoie de operatie si eu am fost la medic din auza aceasta dar pa mine ma durea cand mergeam foarte mult si cand fugeam dar acum de cand m-am dus la medic si mi-a dat ceva tratament nu ma mai doare te sfatuiesc sa mergi si tu la medic. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o zi pe mine ma durea foarte tare intr-o parte si m-am dus la doctor si am aflat ca am apendicita si m-am operat a doua zi... spune-i mamei tale sa te duca la doctor mult noroc.