| anonim_4396 a întrebat:

Am o durere in partea dreapta. Apendicele nu-l mai am, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

In partea dreapta unde anume? Sus sub coaste sau mai jos de buric... Daca e sus poate fi fiara sau ficatul... Iar daca e jos ovarul drept... O ecografie te-ar ajuta daca problema e suparatoare... Daca nu cedeaza durerea la analgezice atunci mergi la medic si cere un ecograf ...Sau poate ti-ai supraincarcat fiara? Sau poate din contra si tii post prea dur?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic, el iti poate pune un diagnostic, noi doar ne spunem parerea...

| psiholoaga a răspuns:

Un ovar daca esti femeie... Un rinichi. In dreapta jos, sus, in spate, in fata?

| Filip23 a răspuns:

Poate fi si o leziune pe colon ( dac e mai mult dupa vegetale ). Ai luat medicamente sau ceaiuri pentru sedare ( ex. sunatoare)? Pot sa-ti inactiveze colonul si se dilata mult in partea dreapta...

| miriam a răspuns:

Poti afla in urma unei ecografii cu exactitate. Sunt multe posibilitati si poti afla doar in urma unui control, a unei ecografii.

| gabrielutzu a răspuns:

Sus, jos, stanga, dreapta, mai in fata, mai in spate...cam astfel de raspunsuri intrebatoare vei primi...
Singura varianta corecta este sa te prezinti la medic.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Poate fi o reactie adversa dupa operatia efectuata, deseori cauzata de schimbarea vremii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ovar la fete...sau poate radia de la rinichi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se intampla sa ai dureri in partea stanga sau in partea dreapta in perioada ciclului menstrual in care se elibereaza un ovul.Acest lucru provoaca dureri la nivelul ovarelor. Dar nu este o regula.Sau poate fi vorba despre un chist ovarian, sau vreo raceala, sau infectie...Am putea gasi multe cauze.Stii si tu ca cel mai bine este sa mergi la un medic.Nu ai nimic de pierdut.Este mai bine sa previi decat sa tratezi. Orice ar fi, conteaza enorm sa fie descoperit in timp util.Sa nu iti fie frica!

Alte răspunsuri