| MagicSmile a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.: Acum 2 luni am fost la dentist si mi-a plombat o masea si 2 dinti iar acum gura imi miroase a dentist... Acum 2 zile o fata a zis ca miroase in clasa a dentist exact unde stateam si eu. Ma spal de 3 ori pe zi pe dinti... ce pot sa fac ca imi e rusine de colegi sad apropo. fumatul are vreo legatura cu respiratia ca la dentist?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Nu cred. Parerea mea este ca ar trebui sa fi atenta sa nu se fi fisurat ploma sau sa nu fi picat. Se intampla in general in aceste situatii. Exista o solutie cu care te si da cand iti cimenteaza maseaua, deci de acolo ar putea sa provina. Este doar o parere. Din ce spui tu mirosul este destul de accentuat. Daca nu se amelioreaza, fuga la stomatolog.
Numai bine.

1 răspuns:
| MagicSmile explică:

Plomba nu s`a fisurat si nici nu a picat... dar cateodata mai simt si eu in gura gen solutie de aia de dentist...