| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Maine dimineata merg la dentist si problema e ca eu am o masea foarte cariata unde mi-a crescut gingia dar acolo este un fel de "balon" iar daca il sparg imi curge sange si imi miroase gura foarte rau. Ma spal pe dinti iar dupa vreo ora incepe sa miroasa foaarte urat si imi e rusine adica va dati seama cand o sa inceapa sa lucreze mi-e asa jena.
Ma gandesc ca a vazut si mai rau dar mna voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta este meseria ei. Miroase puroiul, se va rezolva acolo.

| anonimg a răspuns:

Îi spui dentistului și problema aceasta. Dacă nu o rezolvă el, atunci mergi la medicul de familie care te va trimite la un specialist.

| TheGentleman a răspuns:

Ai puroi în gură

| Raducons a răspuns:

Mergi la dentist nu iti face griji, o sa rezolve problema medicul oricum. Poate o plombeaza daca te duci la timp