| Claudia_Mariana_1995 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am avut contact neprotejat in a patra zi de menstruatie si de vreo 2 3 trei ori inaintea menstruatiei,am niste simtome dar nu stiu sigur ce sa cred daca e sarcina sau nu,am dureri de cap foarte dese simtom premenstrual mi a intarziat o zi iar in cea de a doua mi a venit putin fata de cat aveam in mod obisnuit ma doare burta pe jos am ameteli am avut o secretie de culoare galbuie, sunt constipata de vreo doua zile deabia pot avea scaune treaba mica in schimb o fac des si m ai am niste dureri abdominale usoare. Poate fi sarcina cat imi poate veni peste sau este doar o insemnare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cate zile au trecut de la ultimul act sexual? daca au trecut 14 zile, fa un test de sarcina cat mai urgent.
Cele descrise de tine suna a sarcina, dar poate fi si o infectie/raceala/dereglare.
Doar testul de sarcina iti va da raspunsul mult asteptat.
Sarbatori fericite fara incidente happy

3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

TPU nu e test de sarcina. Putem doar sa ne dam cu parerea. Daca ai modificari de secretie si urinezi des, poate sa fie si o infectie.
Iti ia 10 min sa faci testul.Ce te opreste?!

| Raisa12345 a răspuns:

Si 3-4 luni iti poate venii menstruatia peste sarcina, stiu de la mama si verisoara mea. Traid cu multe gravide in familie toate simptomele pe care le ai spun ca ar fi vorba de un bebe. Cel mai vine fa un test fiindca vezi tu la care Euri mancam si cu chimbarilr de vreme, etc toate acumulate pot generaliza anumite stari.fa un test si sa-ti dea Dumnezeu sa fie rezultatul dorit de tine!

| Petre_Ionut_1997_pdF4 a răspuns:

Fata mea esti gravida