| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Am un ciclu regulat de 28 zile iar ultima menstra a fost pe 7 Aprilie. Pe 5 mai ar fi trebuit sa-mi vina menstruația însă nu s-a întâmplat nici azi. Am făcut test de sarcina aseară și este negativ. Raporturi sexuale am avut cam din doua in doua zile neprotejat (pentru ca ne dorim un copil) însă nu știu de ce nu-mi vine ca nu mi s-a mai întâmplat. Am amețeli in anumite perioade ale zilei, ma dor sânii am ușoare și cateodata dureri de burta, am un nod in gât in permanenta și mănânc puțin și ma satur repede. Temperatura bazala este ridicată…De duminica dorm continuu… e posibil sa fie un rezultat fals negativ? Tin sa precizez ca in mod obișnuit la menstruație am o durere de burta suportabila in prima zi fără alte simptome și in rest sunt Ok.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa mergi la medic, nu e ok sa astepti parerile unor oameni neavizati de pe internet.Si nici sa tot repeti intrebarile pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am încredere în teste de sarcină. Du.te la medic să.ti facă o ecografie. Eu când eram clasa a 8 a am pățit asta. Nu mi-a venit 2 luni. M.am dus la cel mai bun medic ginecolog din oraș, mi.a făcut cu ecografie. Nu eram însărcinată și mi-a dat niște pastile și mi.am revenit. happy